EPL: Tallinna linnajuhtidele hindeks 3?

24. aprill 2001, 08:11

Kui tallinlane saaks kooliõpetajana hinnata linnajuhtide tööd, paneks ta täna kogu klassile hindeks ?kolme? hirmpika miinusega, kuid linnapea Jüri Mõisa ja abilinnapea Priit Vilba jätaks linlasest õpetaja klassikursust kordama, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Nii võiks kokkuvõtvalt interpreteerida Eesti Päevalehe tellitud avaliku arvamuse küsitlust, milles palusime linnaelanikel hinnata nii kogu linnavalitsuse kui iga linnajuhi tööd eraldi.

ES Turu-uuringute poolt nädalavahetusel läbi viidud kiirküsitlusest selgus, et teistest linnajuhtidest eristusid halvas mõttes selgelt kaks ? isamaaliitlasest linnapea Jüri Mõis ja reformierakondlasest abilinnapea Priit Vilba, keda ühelt poolt küll teatakse rohkem, kuid kelle tegemistesse suhtutakse märksa kriitilisemalt.

Linnavalitsusele tervikuna osaks saanud suhteliselt madala hinnangu põhjuseks on aga see, et ennekõike Mõisa ja Vilbaga seotud skandaalid kantakse üle kogu linnavalitsuse tööle.

Viimaste kohalike omavalitsuste valimiste eel 1999. aasta sügisel kirjutas Eesti Päevaleht toonaste Tallinna linnajuhtide keskturu ärastamist ja muid skandaale arvesse võttes, et pealinna võimutoad vajaksid tuulutamist. Samad sõnad ütleme täna ka praeguse võimuliidu kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing