Politsei jahib solkkütuse tootjaid

24. aprill 2001, 08:02

Harjumaa politsei jahib Keila vallas veebruaris avastatud solkkütuse tehase omanikke, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tolliameti ja politsei ühisoperatsiooni käigus avastatud tehases toodeti ahjukütusest sadu tonne kahtlase väärtusega diiselkütust.

Harju politseiprefektuuri aseprefekt Tarmo Vaher ütles, et politsei on algatanud Lehola kütusetehase tegevuse suhtes kriminaalasja, kuid ei soovinud täpsemaid kommentaare anda. Küll aga märkis Vaher, et politsei on raskustes nende inimeste väljaselgitamisega, kes on kütusetehases toimunud solkkütuse tootmise organiseerijad.

?Praeguseks on selgunud nii palju, et see konkreetne inimene, kes tabati kontrolli käigus Lehola tehasest, ei kuulu organisaatorite hulka,? sõnas Vaher. Seda, kust tehases töödeldud ahjukütus pärit oli ning kas saadud diiselkütust ka mõnes tanklas müüdi, ei osanud Vaher öelda. Ka ei osanud aseprefekt öelda, millal võiks antud asja uurimine lõppeda, sest politsei jaoks on tegemist üsna värske juhtumiga.

Tolliameti tollijärelevalve osakonna juhataja Vello Valmi sõnul on tolliametile teada, et tehases kokkusegatud diiselkütust ostsid ning kasutasid autokütusena ka mõned kohalikud elanikud. ?On teada mõned juhtumid, kus sellist kütust kasutanud autodel riknesid mootorid,? märkis Valm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing