Eurotsooni majanduslik aktiivsus väheneb

03. mai 2001, 10:14

Eurotsooni ostujuhtide indeks kukkus aprillis esimest korda viimase kahe aasta jooksul alla 50 punkti taset, mis näitab toodangu kasvu asemel kahanemist. Tagasiminekust hoolimata ei plaani Euroopa Keskpank (ECB) ettevõtete toetuseks laenuintresse alandada, kirjutab tänane Financial Times.

Indeks kukkus märtsi 51,2 punktilt aprillis 49,3 punktile, mis oli küll kaheteistkümnes järjestikune langus, kuid esimene kord 1999. a veebruari järel, mil indeks põrus läbi 50 punti piiri. Siis kannatas Euroopa tagasilöögi käes 1997-98 aasta Aasia finantskriisist.

Uudisteagentuuri Reuters küsitluse põhjal langes indeks nii Saksamaal, Prantsusmaal kui Itaalias, mis koos moodustavad 70% eurotsooni majandusest.

ECB asepresident Christian Noyer aga kinnitas, et pank ei plaani hakata rahapoliitikaga majandust häälestama, vaid kasutab seda tööriistaks inflatsioonivaba kasvu tagamiseks.

Samal ajal viitavad USAs andmed, et järsk langus võib hakata läbi saama Kaubandusministeeriumi statistika näitas aprillis tööstustellimuste suurimat kasvu läinud aasta novembrist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing