British Telecomi ja AT&T koostöö võib lõppeda börsil

Peeter Koppel 14. mai 2001, 11:49

Suurbritannia telekommunikatsioonioperaator British Telecom ja Ühendriikide suurim telekommunikatsioonioperaator AT T võivad osad oma ettevõtete üksustest ühendada eraldi globaalseks telekommunikatsiooniettevõtteks, mis noteeritaks ka börsil, kirjutab Wall Street Journal.

Võlakoorma all vaevleb BT ja AT T võivad uude ettevõttesse viia äriklientidele suunatud telekommunikatsiooniteenuste pakkumise, mida on senini tehtud ühisettevõttes Concert. Lisaks Concert?ile võib osaks uuest ettevõttest saada ka BT äriklientidele telekommunikatsiooniteenuseid pakkuv Ignite.

Wall Street Journali andmetel oleks loodav ettevõte kavas noteerida nii Londoni kui New Yorgi börsidel. Loodava ettevõtte väärtuseks võib ajalehe andmetel kujuneda kuni 100 mld dollarit sõltudes sellest, millised tütarettevõtted projekti kaasatakse.

Ühisettevõtte loomine ei ole siiski veel sajaprotsendiliselt otsustatud, vaid seda kaalutakse ühe võimalusena BT aktsionäridele esitatud emissiooniprospektis.

Korraldatava emissiooni maht on 5,9 mld naelsterlingit ning emissiooni teel kaasatavad vahendid on mõeldud ettevõtte hiiglasliku võlakoorma vähendamiseks.

Eelmisel nädalal teatas BT oma mobiilsideüksuse emaettevõttest lahutamisest. Kaks nädalat tagasi müüs BT oma osalused mitmetes mobiilsideoperaatorites konkurent Vodafone?ile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing