Börsiülevaade: välisbörside ralli võib kanduda ka meie turule

17. mai 2001, 09:22

USA Keskpanga üleeilne 0,5%ne intressikärbe jõudis eile õhtul lõpuks ka aktsiahindadesse. Suure lombi taga kerkisid nii uue- kui vana majanduse aktsiad keskeltläbi 3-4%. Positiivne meeleolu on kandunud ka Euroopa börsidele, mis annab alust uskuda, et ka kohalikule turule investeerijad võivad täna hoogu sattuda.

Kuigi suures osas oli eilne börsipäev positiivne, siis viimasel tunnil kasvanud müügisurve Norma <GR#EE.NORMA> aktsia vastu lõi üldise börsipildi mõnevõrra segamini. Viimaste nädalatega suurte 5 krooniste dividendide ootuses üles ostetud ettevõtte aktsia kaotas päevaga 6,2%, taandudes 52 kroonini.

Peale turu sulgemist teatas Norma tegevjuht Peep Siimon uudisteagentuurile Reuters, et müük ettevõtte peamisele kliendile AvtoVazile jääb see aasta sama suureks kui möödunud aastal. Võib spekuleerida et varem info kätte saanud investorid müüsid aktsiaid ettevõtte käibekasvu pidurdumise hirmus. Veel eelmisel aastal kasvas Venemaale müük 12% ning selle aasta esimeses kvartalis 10%.

Täna võiks tegelikult oodata mõningast aktsiahinna kosumist, kuna täna on viimane päev ostmaks firma aktsiaid, et kindlustada end dividendidega.

Ülejäänud turul läks eile aga hästi.
Euroopa telekomisektor, mis lõpetas päeva 2,5% ei kõigutanud Eesti Telekom <GR#EE.ETL> aktsiat, mis liikus päevaga plussi 0,6%, sulgudes kahe viimase kuu kõrgeimal 79 kroonil.

Üleeile hästi kaubeldud ja ülesminekut näidanud kinnisvara arendaja Pro Kapitali <GR#EE.PRO> aktsia leidis eile veel endas jõudu, kosudes 4% ning sulgudes kõigi aegade kõrgeima 53,60 kroonisel hinnatasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing