Paunvere põllumehed said keskkonnatoetust üle miljoni krooni

24. mai 2001, 09:36

25 Palamuse valla põllumajandustootjat saavad tänavu ühtekokku ligemale poolteist miljonit krooni keskkonnatoetust, kirjutab Vooremaa.

Toetust saadakse tänu sellele, et Palamuse vald on koos Saaremaa Kihelkonna ja Lümanda vallaga arvatud põllumajandusliku keskkonnatoetuse rakendamise pilootalade hulka.

Paunvere põllupidajatele eraldatud toetuste summad varieeruvad 7930 kroonist 145 530 kroonini. Kui kogusumma 1 359 383 krooni 25ga jagada, saab toetuse keskmiseks suuruseks ligemale 55 000 krooni.

Kui silmas pidada, et arvestatavaid talunikke on vallas vallavalitsuse maakorraldajate andmetel 60 ringis, siis sai märkimisväärne osa neist toetust.

Keskkonnatoetus pole subsiidium, vaid seda maksab riik keskkonnasõbraliku majandamise eest, mida võib käsitleda kui teenust, mida tootja pakub kogu ühiskonnale.

Suurima toetuse saav Andres Kalamees ütles, et osa peatselt laekuvast toetusrahast on juba ette kulutatud. 'Tuli osta ristiku- ja herneseemet ning teha täiendavaid külve: need kultuurid peavad keskkonasõbralikul põllumehel külvikordades esindatud olema. 600 meetri põõsasriba rajamiseks vajalikud istikud loodan leida küll omast metsast, aga tööaega kulub selle peale ikka,' ütles Kalamees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing