Arvutihinnad kukkusid veerandi võrra

30. mai 2001, 08:16

Personaalarvutite hinnad on tänavu Eestis pidevalt langenud, sest suurte arvutiosade tootjate konkurents läheb järjest tihedamaks. Peale selle langetab hindu ka suvine arvutituru madalseis, kirjutab Postimees.

Erinevatel hinnangutel on arvutite turuhinnad mullu detsembriga võrreldes langenud ligi veerandi võrra ning vastu suve, kui arvutimüügis on madalseis, langevad hinnad tõenäoliselt veelgi.

Eesti suurima arvutitootja MicroLinki turundusjuhi Mart Sepa sõnul on hinnalangus tingitud väga erinevatest põhjustest. ?Ameerika ja osaliselt ka Euroopa turg hakkab juba vaikselt täis saama, sest need, kellel võimalik, on endale arvutid juba soetanud. Baltikumis sellest siiski ei räägita, kuid mujal valitsev olukord avaldab oma mõju ka siin,? lausus Sepp.

Sepa sõnul sai hinnalangus alguse mullu detsembris, mil kogu maailmas ei läinud jõulukampaaniad nii hoogsalt käima, kui loodeti. See sundis tootjaid uue aasta alguses oma ladusid tühjaks müüma ning seetõttu alandatigi hindu. Ka suvise hinnalanguse võib tema sõnul osaliselt panna nende tootjate arvele, kes üritavad talvest alles jäänud varusid suvel odavalt maha müüa.

Ordi Tallinna filiaali juhataja Tiit Tiigimägi sõnul on arvutiosade tootjate seas praegu väga tihe konkurents, mistõttu alandavad kõik oma kaubast lahti saamiseks hindu. ?Järjest odavamalt saab kõiki osi, sealhulgas ka protsessoreid ja mälu,? selgitas Tiigimägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing