Riigikogul aega rongide tulekut otsustada kaks nädalat

05. juuni 2001, 11:21

Soovides käesoleval aastal reisirongiliikluse tihendamist tuleks vastavasisuline otsus langetada Riigikogul kahe nädala jooksul. Varasemalt ei pidanud riigikogu majanduskomisjon otstarbekaks teede- ja sideministeeriumi poolt välja pakutud muudatusi arvesse võtta.

Tänasel istungil otsustas Vabariigi Valitsus toetada teede- ja sideminsiteeriumi poolt esitatud Edelaraudtee pikaajalise dotatsiooni muutmise kava, mille kohaselt suureneksid reisirongiliikluse mahud juba sel aastal.

Teede- ja sideministeeriumi ettepaneku kohaselt lisanduks sel aastal üks rongipaar Tallinn-Tartu liinile pikenemisega Oravani ning seni vaid reedel ja pühapäeval Valgani sõitnud rong hakkaks liikuma kõigil nädalapäevadel.

Alates 1. jaanuarist 2002. hakkaks teede- ja sideministeeriumi ettepaneku kohaselt Eesti Raudtee infrastruktuuril opereerima: 1 rongipaar Tallinn-Narva suunal, 2 rongipaari Tallinn-Tartu suunal, nendest 1 pikeneb Valgani ja teine Oravani, 2 rongipaari Tartu-Elva ning 1 rongipaar eraldi Tartu-Valga suunal.

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson: 'Tänasega on valitsus omalt poolt astunud kõik vajalikud sammud reisirongiliikluse mahtude suurendamiseks. Edasine on juba Riigikogu kätes. Reisirongiliikluse tihendamist soovides on riigikogul aega vaid kaks nädalat, pärast mida nad lähevad suvepuhkusele. Kui riigikogu ka sel aastal ei otsusta reisirongiliikluse suurendamise kasuks ei ole lootust ühtegi rongiliini lisada.'

Ettepaneku realiseerimiseks vajab Edelaraudtee sel aastal 18,3 miljonit krooni lisadotatsiooni, mis vastavalt mõlema poole kokkuleppele makstakse järgmise aasta riigieelarvest. Aastani 2009 peaks dotatsioon suurenema 420 miljoni krooni võrra.

Pikaajalist dotatsiooni saab muuta üksnes Riigikogu otsusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing