12. juuni 2001, 00:00

Wall Street?il asuv investeerimispank Morgan Stanley on pöördunud American Expressi poole, et arutada võimaliku liitumist, teatas nädalaleht Barrons asjasse pühendatud inimeste tunnistusele toetades.

Kõnelusi on alustatud ja lõpetatud terve viimase aasta jooksul, kuid senini pole läbimurret veel olnud, teatas Barrons. Aasta alguses ringi liikunud kuulujutud ühinemisest aga suudeti Morgan Stanley poolt summutada. American Expressi esindaja keeldus kommenteerimast eile Barroni artiklit ning polnud kättesaadav. Morgan Stanley on ajakirjanduses ütelnud, et on huvitatud American Expressi 230 mld dollari juhtimisest ja ettevõte krediitkaardi ärist. ÄP Online

Investeerimispanga Salomon Smith Barney Internationali analüütik Michael Ward andis täna maailma suuruselt teise autotootja Fordi aktsiale ühe kuu perspektiivis ostusoovituse.

Varem oli investeerimispanga reiting Fordi aktsiale kolme kuu perspektiivis ?neutraalne.? Michael Ward leiab, et negatiivsed uudised, mis kerkisid esile seoses Firestone rehvide välja vahetamise programmiga, on viinud Fordi aktsia atraktiivsele tasemele. Reedese sulgemistaseme järgi pakub Fordi aktsia dividenditulusus 43 protsendilist preemiat 90-päevaste riigi võlakirjade suhtes. Panga andmetel on tegemist tasemega, kuhu Ford on jõudnud viimase 15 aasta jooksul ainult 3 korda ning igal korral on tegemist olnud aktsia jaoks väga soodsa ostuvõimalusega. ÄP Online

Et Venemaa valitsus vahetas hiljuti gaasimonopoli Gazprom peadirektori kohal oligarhide hulka arvatava Rem Vjahhirevi välja presidendi liitlase Aleksei Milleri vastu näitab, et valitsus tahab gaasiturgu liberaliseeri-da, kuid et reforme ei jõuta alustada enne tuleva aasta algust.

Financial Timesi teatel ütles Venemaa peaminister nädalavahetusel, et väga palju tuleb teha eeltööd, mistõttu reformiga lihtsalt ei jõuta alustada enne 2002. a esimest poolt. Valitsuse esindajate sõnul on reformi põhieesmärk kaotada Gazpromi kontroll gaasitorustikes gaasi tarnehindade üle, mis võimaldaks ka naftafirmadel hakata gaasi müüma. ÄP Online

?veitsi investeerimispank Credit Suisse First Boston(CSFB) on puhastanud oma 30 firma aktsiat hõlmavat globaalset aktsiaportfelli ja loobunud Nokia, WMC Sun Hung kai Properties Ltd., Medtronic, Marconi Plc ja Oracle Corp. aktsiatest, kirjutab Kauppalehti.

Nende asemele on portfelli võetud Honda Motori, BHP-Billitoni, Avon Productsi, American Home Products Corp., Boeing Co ja Taiwan Semiconductor Manufaturing aktsiad.

Oma soovituses investoritele ütleb pank, et aktsiate osa investeerimisportfellis tuleks vähendada, kuna aktsiad ei ole enam kasumiootuste seisukohalt soodsad.

Aktsiate optimaalne osakaal portfellis oleks CSFB arvates 65%. ÄP Online

Hüvitusfond (HF) maksab IX seeria obligatsiooniomanikele põhiintressi 7,43% ehk 7,43 krooni iga obligatsiooni kohta, teatas fond Tallinna börsile.

Intressitulu kantakse 18.juunil investoritele, kes on EVK väärtpaberiregistri andmetel obligatsiooni omanikud 16.06. päevalõpu seisuga. ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing