Rahvusvaheline vahekohus ei rahuldanud 1,2 mlrd hagi Eesti riigi vastu

26. juuni 2001, 14:30

Maailmapanga juures asuv rahvusvaheline vahekohus International Centre for Settlement of Investment Disputes ei rahuldanud Alex Genini ning äriühingute Eastern Credit Limited, Inc. ja AS Baltoil nõuet Eesti Vabariigi vastu 70 miljoni dollari (1,2 miljardit krooni) suuruses summas, teatas Eesti Pank.

Otsus edasikaebamisele ei kuulu.

?Kohtuotsus on märkimisväärne pretsedent Eesti rahvusvahelises majandussuhtluses. See kinnitab, et meie panganduspoliitikas on tehtud õigeid otsuseid vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele ja headele tavadele,? kommenteeris otsust Eesti Panga president Vahur Kraft.

Kohtuotsuses seisab, et Eesti Vabariik oma esindaja Eesti Panga isikus ei rikkunud Eesti Vabariigi seadusi ega kahepoolse investeerimislepingu (BIT) sätteid AS Eesti Sotsiaalpank Koidu filiaali müügil Eesti Innovatsioonipangale, samuti ei toimunud seaduserikkumist Eesti Innovatsioonipanga litsentsi äravõtmisel. Rahuldamata jäi ka hagi, mis puudutas hageja väidetavat hirmutamist ning ahistamist läbi Eesti Vabariigi jõustruktuuride ning ajakirjanduse.

Hagejad väitsid, et Eesti Vabariik on rikkunud Eesti ja Ameerika Ühendriikide valitsuste vahelise investeeringute soodustamise ja kaitse lepingut, mis on alla kirjutatud Washingtonis 1994. aasta 19. aprillil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing