Vallavolinik sai vägisi Arnold Rüütli toetajaks

15. august 2001, 08:11

Rõngu vallavolikogu esimees Hillar Hänilane avastas üllatusega, et Eestimaa Rahvaliit on eile Postimehes avaldatud reklaamis teinud temast Arnold Rüütli presidendikandidatuuri toetaja, kirjutab Postimees.

Postimehe toimetusega ühendust võtnud Hänilane kinnitas, et pole andnud kusagile ühtki allkirja ning keegi pole temalt saanud ka suusõnalist kinnitust Rüütli kampaaniaga ühinemiseks.

?See oli minu jaoks tõeline üllatus,? lausus Hänilane. ?Mul pole küll isiklikult Rüütli vastu midagi, aga ma pole kuskil tema kandidatuuri toetamiseks nõusolekut andnud ja ma pole ka Eestimaa Rahvaliidu liige.?

Hänilase sõnul on tema kandmine Rüütli toetajate nimekirja seda naeruväärsem, et ta eelistab hoopis teist kandidaati.

Hänilane kinnitas, et ei kavatse esitada Eestimaa Rahvaliidu vastu kaebust kohtule.

Arnold Rüütli 172 väidetava toetaja nimekirja pani Eestimaa Rahvaliit kokku 8. augustil Paides peetud koosolekul. Rahvaliidu büroo sekretär-raamatupidaja Aira Paluselg ei osanud Hänilase nimekirja sattumist selgitada.

Eestimaa Rahvaliidu Tartumaa organisatsiooni esimees, Haaslava vallavanem Koit Prants kinnitas, et Hänilane pidi olema enda nimekirja kandmisest teadlik.

Prantsi sõnutsi võttis Hänilasega jah-sõna küsimiseks ühendust Rüütlit toetav Rõngu vallavanem Uno Parm. Hänilane ise Rahvaliiduga ühendust ei võtnud ning partei luges tema vaikimise nõusolekuks.

Prants lisas, et kuna Hänilane kuulus alates 1997. aastast Maaliitu, loeti ta Maaliidu, Eesti Maarahva Erakonna ning Pensionäride ja Perede Erakonna ühinemisel Eestimaa Rahvaliiduks automaatselt ühendpartei liikmeks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing