Süütunne viis ametiautoga kraavi sõitnud politseiniku enesetapuni

27. august 2001, 08:03

Tartu lähistel laupäeva ennelõunal teenistusautoga vastu puud sõitnud politsei juhtivinspektor Urmas Laansalu lasi end vahetult pärast avariid maha, et mitte häbistada politseid ja säästa oma kolleege, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Arutasime seda traagilist juhtumit tema töökaaslastega. Nad kõik arvavad, et muud motiivi siin olla ei saa,? ütles õnnetuse järel koos siseminister Tarmo Loodusega Tartus käinud politseiameti peadirektor Harry Tuul. ?Laansalu, kes iga päev instrueeris ja haris ning luges moraali teistele, otsustas afektiseisundis ilmselt ennast niimoodi karistada.?

Tuule hinnangul mängisid Laansalu enesetapu juures oma osa nii suur vastutustunne kui ka ülepaisutatud hirm selle ees, mis õnnetusele oleks järgnenud. ?Tegemist oli madala valulävega inimesega, kes ei tahtnud ka oma kolleegidele pahandusi tuua,? lisas ta.

Laansalu (44) täitis laupäeval teenistuskohuseid ? tema ülesandeks oli kontrollida Tartu linnas ja maakonnas tegutsevaid patrulle. Kella 11 ajal käis kolme alaealise lapse isa prefektuuris, kus ta vestles korrapidaja ja oma vahetu ülemaga.

Töökaaslaste väitel polnud Laansalu olekus ja käitumises midagi erakorralist.

Juba pool tundi hiljem jõudis hädaabitelefonile teade politsei alarmsõidukiga Tartu?Ilmatsalu maanteel juhtunud õnnetusest.

Kui sündmuskohale jõudis esimene politseiauto, oli seal juba kiirabibrigaad. Kiirabiarst konstateeris teelt välja sõitnud Opel Vectra rooli taga istuva politseiniku surma, mille põhjustas lähilask pähe. Autost leiti mehe teenistusrelv Makarov. Arsti sõnul oli Laansalu avariis saanud vaid kergeid vigastusi, vahendas Tartu politsei pressiesindaja.

Riigi politseijuhi väitel on selle kurva loo taustaks politsei ümber puhkenud hüsteeria.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing