Oleg Lvov pääseb uurijate käest kohtu ette

29. august 2001, 14:35

Uurijad annavad viimast lihvi allilmakuulsuse Oleg Lvovi maksupettust käsitlevale kriminaalasjale, mis hiljemalt reedel kohtusse saadetakse.

Politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjala teatel süüdistatakse Lvovi maksudest kõrvalehoidmises. Süüdistus esitati Lvovile märtsis, mais on seda mõne detailiga täiendatud.

Vastavalt süüdistusele said Lvov ja tema kaaskohtualune Aleksandr Klepat? tulu 2,4 mln krooni, mille eest nad tulumaksu ei maksnud.

Aleksandr Klepat? võttis raha välja Lvovi offshore-firma United International Insurance arvelt, selle eest ehitati Meriväljale maja, mis on maksuameti üle 600 000-kroonise maksunõude katteks arestitud.

Allilmale lähedaste allikate väitel ei tunnista Lvov süüdistust ning esitas politseile materjalid 2,4 mln krooni päritolu kohta. Raha oli teenitud juba kümmekond aastat tagasi laevandusega seotud tehingutega ning Lvov eitab ühtlasi ka selle kasutamist majaehituseks. Tema väitel oli raha välja laenatud.

1999. a lõpus meest arreteerides seostasid uurijad teda turujuhile Vadim Poli?t?ukile tehtud atendaadiga, ta vabastati 820 000 kroonise kautsjoni vastu. Lvov ravis end seejärel mõnda aega psühhiaatriahaiglas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing