Tallinna Piimatööstus: poepiim kallimaks, tootjatele rohkem

Inno Tähismaa 30. august 2001, 10:46

Tallinna Piimatööstuse ASi nõukogu tutvus ettevõtte seitsme esimese kuu majandustulemustega ning leidis, et piimatootjatele võiks toorpiima eest maksta senisest paremat hinda, kui saaks tõsta poepiima hinda.

Toorpiima hind on piimatööstuse teatel viimastel aastatel tõusnud. Eelmise aasta sama ajaga võrreldes on Tallinna Piimatööstus maksnud tänavu tootjatele 34 miljonit krooni rohkem. Tihe konkurents siseturul on hoidnud aga piimatoodete hinnad kunstlikult madalal.

'Põllumehele tuleks maksta piima eest veelgi paremat hinda ja lisaraha selleks saab tulla ainult siseturult. Hind peab katma tootmiskulud ning looma võimalused hädavajalikeks investeeringuteks. Tähtis on ka maaelu ning põllumajandusliku maakasutuse säilimine nii täna kui tulevikus,' ütles Tallinna Piimatööstuse nõukogu esimees Aare Annus.

Poepiima hind ei ole nimetamisväärselt muutunud alates 1994. aastast. Kui 1992.aastast alates on näiteks leiva hind tõusnud 7 korda, bensiiniliitri hind viis korda ja elekter kümme korda, siis poepiima hind vaid kaks korda. 'Kui soovime põllumehele maksta head hinda nii täna kui homme, tuleb tõsta piimatoodete hinda siseturul, sest ekspordihinnad ei sõltu meist,' kommenteeris Annus.

Tallinna Piimatööstus on ainus 100% Eesti omanikele kuuluv piimatööstus, kelle käes on 29% Eesti piimandusturust. Tallinna Piimatööstuse ASi suuromanik on Oliver Kruuda, kellele kuulub 85% ettevõtte aktsiatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing