Börsiülevaade: Euroopa börsid peavad täna maailma aktsiaturge juhtima

13. september 2001, 09:10

Euroopa börsid tõotavad täna avaneda ilma kindla suunata. Samas peavad nad sellegipoolest olema ülejäänud maailma börsidele jätkuvalt suunanäitajaks, kuna USA börsid jäävad täna tehniliste probleemide tõttu juba kolmandat päeva suletuks.

Investorid ootavad mitmetelt suurtelt kindlustusfirmadelt selgust nende poolt korvatavate kahjunõuete suurusest, seoses USAd tabanud terroriaktiga. Nii Allianzi, Swiss Re ja Munich Re oletatav kahjude suurus on vahemikus 700-900 mln dollarit.

Suure tõenäosusega tuleb kauplemine kobavam, äraootavam ja eilsest vähem aktiivsem börsipäev täna ka Tallinnas.

Teisipäeval USA vastu suunatud kohutav terrorirünnak jättis oma jäljed eile ka Tallinna Väärtpaberibörsile, kus viimaste aastate aktiivseima ja kõikuvama börsipäeva tagajärjel läbis aktsiaturg keskeltläbi 5%-se kukkumise.

Kuna terroriakt toimus teisipäeval pärast Tallinna börsi sulgemist võttis kohalik börs eile hommikul suuna üleeilsete Euroopa ja eilsete Aasia börside järgi, alustades päeva tugeva 8-10% kukkumisega.

Euroopa turgude eilse maharahunemise järel keeras aga ka Tallinna aktsiaturg küllalt kiiresti nina üles ja lõpetas päeva keskmiselt 5%ses miinuses.

Üks päeva suurimaid kukkujaid oli Hansapanga aktsia <GR#EE.HP>, mis pärast 150 tehingut lõpetas 137,50 kroonil ehk 5,5% madalam kui päev varem.

Hommikul 11,6% kukkunud ja 40 krooni peal ära käinud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia põrkas päeva lõpus 43 kroonini, jäädes 5%ga miinusesse.

Kokku teostati meeli ärritava päeva jooksul 365 börsitehingut, mis on suurim tulemus pärast möödunud aasta 12 maid, kui Tallinna börsil tähistas 1000 börsipäeva ja investoritele olid tehingud tasuta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing