Palts jätkaks linnapeana ka aasta pärast

17. september 2001, 07:37

Sada päeva Tallinna linnapea olnud Tõnis Palts ihkab samas ametis jätkata ka pärast tuleval aastal toimuvaid valimisi, kuigi tunnistab intervjuus Postimehele, et linnapea roll on kurnav ning sööb peaaegu täielikult vaba aja.

Suure tõenäosusega olete linnapea vähemalt tuleva aasta sügiseste valimisteni. Millised peaksid olema tulemused, et saaksite aasta pärast öelda - olen teinud head tööd?

Mina loen kõige tähtsamaks tulemuseks, kui saaks kokku leppida pikaajalisi poliitikaid. Need tulemused ei paista välja küll veel aasta pärast, kuid kindlasti paistavad need välja viie aasta pärast.

Millega on olnud linnapea ametis kõige raskem harjuda?

Üllatav ja raske on see, et liiga palju peab linna esindama. Esindaja roll on küll auasi, aga samal ajal koormav. Otse välja öeldes, see takistab mõningal määral olulise elluviimist, sest tööaega jääb vähemaks.

Kas kavatsete ennast kandidaadina üles seada ka tuleva aasta valimistel?

Lõplikku otsust selles osas veel pole, kuid teatud vastutust ma Isamaaliidu ees tunnen. Kui ma seda teen, siis vastutustundest erakonna ees.

Kas tahate jätkata linnapeana ka pärast järgmisi valimisi?

Et midagi ka tõesti ellu viia ja näha tulemusi, siis ma hea meelega oleksin linnapea ka järgmise perioodi. Ainuke negatiivne külg on meeletu vaba aja puudus ja naisele praegu iga päev antud lubadused, et aasta pärast saan vaba aega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing