Maailmapanga juht palus kutset Eestisse

23. oktoober 2001, 08:17

Peaminister Mart Laari sõnul palus Maailmapanga president James Wolfensohn küllakutset Eestisse ning seoses sellega plaanitakse Eestis korraldada järgmine Maailmapanga Põhja-Euroopa ja Balti riikide tippkohtumine, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Fakt, et Maailmapanga president põhimõtteliselt palus küllakutset Eestisse, näitab suhtumist meie arengusse,? märkis Laar. ?Oluline on see, et Eesti majanduspoliitika tagab meile kõigi eelduste kohaselt halvenevas majanduskeskkonnas suhteliselt eduka arengu.?

Peaminister Mart Laar rääkis eelmisel neljapäeval Washingtonis Wolfensohniga kohtudes ka võimalikest uutest laenuprojektidest Eesti tervishoiu- ja põllumajandussektoris.

Peaministri majandusnõuniku Kersti Kaljulaidi sõnul on tervishoiuprojekti suhtes läbirääkimised Maailmapangaga käimas. ?Kohtumisel oli tõesti juttu ka põllumajanduse laenust, mida oleks tarvis ettevalmistustel ühinemisel Euroopa Liiduga,? märkis Kaljulaid. ?Kuid laenu ei palutud, sest läbirääkimisi paremate tingimuste saamiseks peab pidama veel teistegi suuremate pankadega.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing