ITL taunib ID-kaardi vabatahtlikuks muutmist

06. november 2001, 13:55

Järgneb Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liidu pöördumine peaministri poole:

Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liit (ITL) tahab väljendada oma muret Eesti ID-kaardi võimaliku vabatahtlikuks muutmise üle.

Oleme veendunud, et ID-kaardi rakendused ei teki enne, kui on olemas kriitiline mass kaardi kasutajaid. Seda viimast ei ole aga võimalik saavutada kaardi vabatahtliku kasutuselevõtuga.

Samuti lükkab ID-kaardi vabatahtlikuks muutmine teadmata ajaks edasi Riigikogu poolt 8. märtsil 2000.a. vastu võetud digitaalallkirja seaduse laiaulatusliku rakendamise.

Palume ID-kaardi projekti jätkata esialgselt planeeritud kujul: mitte teha kaartide väljastamist vabatahtlikuks, vaid jätta passide aegumisgraafikust sõltuvalt kohustuslikuks.

ID-kaardi ja avaliku võtme infrastruktuuri (PKI) loomiseks on esimesed sammud ITL-i liikmesfirmade poolt astutud, et aidata kaasa PKI rakenduste väljatöötamisele ning nende pakkumisele Eestis.

Omaltpoolt kinnitame ettevõtete täit valmisolekut panustada positiivse lahendi korral PKI väljaarendamisse ka edaspidi ning teha kõik selleks, et digitaalallkirja seadusest tulenevad hüved oleksid kättesaadavad võimalikult kiiresti.

Praeguses olukorras on Eestil võimalik luua suhteliselt väikeste kulutustega eeldused nii efektiivseks riigikorralduseks kui kodanike ja ettevõtete vaheliseks suhtlemiseks. Vähetähtis ei ole ka selle mõju Eesti riigi imagole: üleminek ID-kaardile annab kinnituse Eesti kui innovatsiooniriigi mainele mujal maailmas. ITL loodab, et Eesti ei lase seda võimalust mööda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing