Väike Munamägi jääb tänavu talvel suusatajaile suletuks

08. november 2001, 09:37

Segaste omandisuhete tõttu jääb igal talvel tuhandeid suusahuvilisi kokku meelitav Eesti mäesuusahuviliste meka Väike Munamägi tänavu külastajatele suletuks, kirjutab Postimees.

Ajal, kui mäesuusakeskuste omanikud peaks sättima esimesteks külmadeks ritta lumetõrjekahureid ja testima suusatõstukeid, seisab mudane Väike Munamägi inimtühjana. Suvest saadik pole mäel tehtud mingeid töid. Tänavu pole loota kunstlumekatet ja tõstukid ei hakka suusatajaid mäest üles vedama.

Munamäge kaks aastat operaatorfirmana juhtinud Tartu ärimeeste Juhan Kolgi, Urmas Pasti ja Tarmo Pedjasaare firma Munamäe Puhkekeskus pakkis kevadel kokku oma veevoolikud, lumekahurid ja rajatraktorid ning lõpetas mäel tegevuse. Ärimehed lahkusid, sest neil ei õnnestunud jõuda Sampo Pangaga kokkuleppele Munamäe ostmise suhtes. Sampo esindab 90 protsenti võlanõudeid, mis jäid maha Väike-Munamäe Arenduse Aktsiaseltsis 1999. aastal.

Otepää vallavanem Aivar Nigol ütles, et loodab siiski saavutada kokkuleppe Tartu ärimeeste ja Sampo Panga vahel, kuid seni pole see õnnestunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing