Uus Viru väljak saab valmis 2003. aasta lõpuks

13. november 2001, 16:17

Praeguste plaanide kohaselt peaks Viru väljak olema valmis 2003. aasta lõpuks. Arendajatele läheb kogu projekt maksma 500 miljonit krooni, teatas Raepress.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis on kahe aasta pärast Viru väljakul nii kaubanduskeskus, maa-alune bussiterminaal kui ka kogu pere vabaajaveetmise koht.

Abilinnapea Heiki Kivimaa sõnul on väljaku arendamise näol tegemist suurima projektiga, mida linna teeb koostöös erasektoriga.

'Viru väljak on Tallinna süda ning selle arendamine on suunatud ennekõike linlastele endile. Ühtlasi parandab väljaku uus nägu linna välisilmet ja muudab piirkonna ka turistidele atraktiivsemaks,' ütles Kivimaa.

Väljaku arendajaks on Viru Väljaku Arenduse OÜ, kellega linn sõlmis tänavu 14. juunil kinnistu ostu-müügi lepingu. Viru Väljaku Arenduse OÜ osanikud on AS Merko Ehitus ja SRV Kinnisvara.

Arendajate sõnul kavatsetakse ehitustöödega alustada järgmise aasta märtsis
ning need on planeeritud läbi viia väga kiiresti.

Kokku on arendatava ala suuruseks 6,4 ha. Ala detailplaneeringut valmistati ette ligi 8 aastat. 2,5 aastat tagasi otsustas linnavolikogu detailplaneeringu kehtestada. Ala projekteerisid arhitektid Vilen Künnapuu ja Ain Padrik.

Lisaks kaubandus ja vabaaja keskuse rajamisele on väljaku üheks läbivaks ideeks luua ühtne ühistranspordi sõlm ja muuta linlastele liiklemine mugavamaks. Nimelt tuleb väljaku alla ühistranspordi terminaal autobussidele.

Kompleksi tuleb ka autode parkla, mis lahendab keskuse parkimisprobleemi.

Kokku läheb väljaku arendamine linnale maksma 200 miljonit krooni.

Linnavalitsus tahab sõlmida Ühisliisinguga arvete tasumise kokkuleppe, mille kohaselt maksab Ühisliisingu AS Tallinna linna eest Viru väljak 6 kinnistuga külgnevatel aladel teostatavate ehitustööde arved. Ehitustööde lõppedes koostatakse maksegraafik, mille alusel linn hakkab arveid tagasi maksma. Kuni ehitustööde lõppemiseni tasub linn makstud arvete summalt arvestatavat intressi 5,8% aastas.

Antud lepinguprojektid peab heaks kiitma linnavolikogu, kes arutab neid oma
neljapäevasel istungil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing