Lääne Elu: Haapsalu internetiturule tuleb uus teenusepakkuja

05. jaanuar 2004, 09:17

Kohalik IT?firma Visetec Estonia OÜ pürib odavaima püsiühenduse kuutasuga Haapsalu internetiturule, kirjutas nädalavahetuse Lääne Elu.

Haapsalu kahe praeguse internetipakkuja ? Elioni ja Estonian Wireless Networki (EWN) ? kõrval otsib oma kohta Soome tarkvarafirma Visetec OY Eesti haruettevõte Visetec Estonia OÜ.
Visetec pakub esialgu internetti Mulla tänaval, kus ühes korteris asub ka tema kontor. Interneti püsiühendust kiirusega 128 kilobitti sekundis pakub firma 155 krooniga kuus. 195 krooni eest saab kiiruse 256 kilobitti sekundis.

Viseteci esindaja Indrek Mägi kinnitas, et firmal on kavas laieneda. ?Kõik oleneb sellest, kui palju kliente tuleb. Sellest sõltub, kui suures mahus me asja käivitame,? ütles Mägi.
Püsiühenduse kohta on tema sõnul küsinud ligi 30 inimest ja praegu on firmal kümmekond klienti.

Mägi ütles, et Viseteci kannustas tegutsema soov pakkuda odavamat internetiühendust, sest klientuuri, kes maksaks 150?200 krooni kuus, on Haapsalus küll. Litsentsi interneti müümiseks sai seni mitmesuguseid tellimustöid täitnud Visetec sideametilt detsembri alguses.

?Praegu on asi käivitamisel. Ots otsaga tuleme kindlasti kokku. Aasta pärast selgub, kas me ka kasumit teenima hakkame,? lisas Mägi.

Visetec on Elioni äriklient ja jagab oma ADSL?paketti. Elion Ettevõtted ASi Läänemaa kliendihalduri Peeter Turnau sõnul on rõõm kuulda, kui turule tuleb uusi internetipakkujaid. ?See on tervitatav. Mida rohkem pakkujaid, seda parem,? ütles Turnau. ?Väljaspool linna võiks ka pakkujaid rohkem olla.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing