EPL: Res Publica riigistaks koolimajad

14. jaanuar 2004, 07:50

Res Publica kavandab kõiki koolimaju haldava riikliku organisatsiooni ja ühise koolikassa loomist.

Res Publica hariduspoliitikud lõpetavad lähinädalatel erakonnasisese arutelu, mille käigus valmib munitsipaalkoolide uus rahastamiskord, kus nähakse ette uue riikliku organisatsiooni loomine, mis hakkaks kohalike omavalitsuste asemel haldama koolimaju.

Eesti Päevalehele teadaolevalt plaanib Res Publica lähinädalatel tutvustada koalitsioonipartneritele uut koolide rahastamise põhimõtet, mis näeb ette, et senise viieteistkümne rahastamis- allika asemel saaksid õppeasutused kogu vajamineva raha ühest-kahest kohast.

Ettepanekute paketi juurde kuulub ka plaan, et riik asutab uue organisatsiooni, kellele annavad riik ja kohalikud omavalitsused üle olemasolevad koolihooned. Loodava riikliku organisatsiooni ülesandeks jääb koolimajadesse investeeringute tegemine ja hoonete väljarentimine.

Kuna Res Publica poliitikud (sealhulgas ka haridus- ja teadusminister) ei soovi võimalikest ümberkorraldustest rääkida enne, kui ideed on tutvustatud ka koalitsioonipartneritele, keeldusid nad eile kommentaaridest.

Üks Res Publica hariduspoliitika kujundajaid Indrek Raudne ütles, et ideid, kuidas koolide rahastamise põhimõtteid muuta, on mitu, ning erakond soovib neid avalikkusele tutvustada ühe tervikuna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing