Sideamet registreeris Starmani telefoniteenuse osutajana

29. jaanuar 2004, 18:25

Täna sai AS Starman Sideametilt kinnituse, et ettevõte on registreeritud üldkasutatava telefoniteenuse osutajana Eesti Vabariigi territooriumil.

Sellega on Starmanil olemas kõik vajalikud kooskõlastused ning ettevõte alustab telefoniteenuse osutamist 1. veebruaril.
Eile avalikustas Starman plaani, et seni vaid interneti ja kaabel-TV ühendust pakkuv ettevõte hakkab alates veebruarist osutama ka tavatelefoni teenust. Kõikide Starmani telefoniklientide omavahelised kõned on tasuta, esialgu ei tule teenuse eest maksta ka kuutasu. Kolmandikku Eesti kodudest katva oma võrgu olemasolu tõttu on Starman Elionile esimene tõsine konkurent eratarbijatele mõeldud tavatelefoniside turul.
Starmani võrk katab praegu ca 200 000 kodu, mis on umbes 1/3 Eestimaa kodumajapidamistest. Telefoniteenust hakatakse pakkuma samades piirkondades, kus täna toimib Starmani interneti püsiühendus ehk Tallinnas, Tartus, Sillamäel, Ahtmes, Jõhvis, Püssis ja Kohtla-Järvel, hetkel käib ehitustöö võrgu renoveerimiseks ja laiendamiseks Viljandisca 80% olemasoleva võrgu ulatuses, ülejäänud võrgud on veel moderniseerimisel. Esialgu pakub Starman telefoniteenust kuumaksuta, hiljem saab kuumaksuks 79 krooni, mis on 20% krooni väiksem soodsam kui Elionil ning võimaldab kliendil säästa aastas 240 krooni.
Starman on tänaseks kasvanud Eesti suurimaks kaabel-tv ja kaabelmodemtehnoloogial põhineva kiire interneti püsiühenduse pakkujaks.
Eesti kaabeltevisiooni turust kontrollib Starman 35%, oma levialal on Starman ka suurima turuosaga (ca 28%) püsiühendusteenuse pakkuja. 2004. aasta alguse seisuga on Starmanil 18 000 interneti püsiühendusteenuse klienti. Populaarseima, 295-kroonise kuumaksuga püsiühenduspaketi StarLight kiiruseks on alates veebruarist 1M/256kb.
Starman pakub oma teenuseid Tallinnas, Viimsis, Keilas, Sakus, Sauel, Jüris, Tartus, Sillamäel, Jõhvis, Kohtla-Järvel, Ahtmes, Püssis, Kiviõlis, Kuressaares, Viljandis, Kehras ja Raplas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing