PM: Eesti on tulesurmadelt maailmas teisel kohal

12. märts 2004, 08:14

Eelmisel aastal röövis tuli Eestis 141 inimese elu. Oht tulekahjus hukka saada on kogu maailma riikidest ainult Venemaal suurem kui Eestis.

Sellise karmi järelduseni on jõudnud rahvusvaheline tulekahjude ennetamise ja kustutamise tehniline komitee CTIF. Selle, maailmas ainsana tulesurmade statistikat pidava organisatsiooni andmetel röövib tuli Eestis igal aastal 12 inimelu saja tuhande elaniku kohta, kirjutab Postimees.

Kõik Aafrika ja Aasia riigid pole küll komiteele oma inimkaotustest raporteerinud, ent Eesti on sunnitud tunnistama kehvemat olukorda kui Lätis ja Leedus ning teistes Ida-Euroopa maades.

«Olukord on tõepoolest murettekitav,» tunnistab siseminister Margus Leivo. «Oleme tõstnud tuleõnnetustes hukkunute arvu vähendamise aktiivsema ennetustööga päästeameti prioriteediks, praegu otsime selleks eelarvest raha. Ent ka iga inimene peab mõistma, et eelkõike tuleb ise enda eest hoolitseda.»

Nagu päästeameti analüüs näitab, on Eesti tulesurmade aastaid kõrgel püsinud arv seotud riigi üha süvenevate sotsiaalsete probleemidega. Seda kinnitab fakt, et mullu hukkunud 141 inimesest 100 olid kas elu hammasrataste vahele jäänud heidikud või alkoholilembesed, 73 aga töötud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing