PM: Uus haldusreformi kava jagab Eesti ühinemispiirkondadeks

02. aprill 2004, 08:02

Valitsuskabinet kiitis eile põhimõtteliselt heaks kohalike omavalitsuste ühinemiskava, mis sisuliselt kehtestaks Eesti uue haldusterritoriaalse jaotuse.

Kohalike omavalitsuste ühinemise soodustamise seaduse eelnõus määrab valitsus kindlaks ühinemispiirkonnad ehk need omavalitsused, millel on õigus ja täitevvõimu soovitus omavahel ühineda, kirjutab Postimees.

Regionaalminister Jaan Õunapuu kinnitusel välistab valitsuse eelnõu omavalitsuste kaootilise ühinemise ja väiksemate omavalitsuste tõrjumise suuremate poolt ning annab valitsusele ühinemiste suunamiseks suured volitused.

«Me ei taha tekitada Eestimaa kaardile valgeid laike või ebavõrdseid omavalitsusi, kus üks on kahesaja elanikuga ja teine kõrval kümne tuhandega,» selgitas Õunapuu.

Õunapuu väitel lähtutakse ühinemisspiirkondade moodustamisel põhimõtteliselt varem tehtud uuringuist ja omavalitsuste ettepanekuist. Mingist uuest haldusjaotuse kaardist ei soovinud Õunapuu esi algu veel rääkida.

Valitsuskabinetis eile kokku lepitu kohaselt oleks riigi toetus 500 krooni iga ühineva omavalitsuse elaniku kohta. See summa ei saa samas olla väiksem kui 1,5 miljonit krooni ega ka suurem kui 3 miljonit krooni ühe liituja kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing