Kohtusse läks esimene konkurentsiõiguse rikkumist puudutav kriminaalasi

26. mai 2004, 12:56

Täna läks kohtusse esimene konkurentsiõiguse rikkumist puudutav kriminaalasi, teatas riigiprokuratuur.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Lauri Aasmann saatis täna kohtusse kriminaalasja, milles sõlmis lihtmenetluse kokkuleppe konkurentsiseadust rikkunud AS V K Holdinguga. Tegu on esimese korraga, kui konkurentsiõigust puudutav kriminaalasi leiab kohtuliku lahendi.

Olles 2003. aastal Eestis videofilmide jae- ja hulgimüügi turul turgu valitsev ettevõtja, keeldus AS V K Holding põhjendamatult oma toodangu müümisest, millega kuritarvitas oma seisundit kaubaturul. Samuti nõudis AS V K Holding oma äripartneritelt videofilmide müügi- ja laenutushindade tõstmist samale tasemele enda müügi- ja laenutushindadega ning seadis selle nõude täitmise eeltingimuseks ettevõtte kaubaga varustamisele. Veel rikkus AS V K Holding konkurentsiseaduses ettenähtud kaubaturu jagamise keeldu, sõlmides Leedu ettevõtte UAB-ga Garsu Pasaulis kokkuleppe, millega jagati nimetatud äriühingute vahel videofilmide levitamise turud Eestis ja Leedus.

Kui Tallina Linnakohus lihtmenetluse kokkuleppe kinnitab, saab AS V K Holding rahalise karistuse 250 000 krooni.

Prokurör Lauri Aasmanni sõnul avastatakse konkurentsiõiguse rikkumisi järjest rohkem. ?Konkurentsialaste süütegude valdkond tervikuna on prokuratuuri jaoks uus, sest konkurentsiamet sai uurimisõigused alles 2002. aastal, kuid sarnaseid juhtumeid on menetluses veel. Tähtis on teadvustada turulolijatele, et nende tegevust kontrollitakse ja konkurentsialastele rikkumistele läbi sõrmede ei vaadata,? ütles Aasmann.

Kuni 2001. aastani lahendati konkurentsiõiguse rikkumised halduskorras.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing