Euroopa börsid: Analüütikud Nokia ja Vestas Windi kallal

05. oktoober 2004, 13:10

Põhjala börsidel on täna alustanud Nokia ja Vestas Wind aktsiad nõrgalt, kuna analüütikud on kärpinud väärtpaberite tiibu.

Investeerimispank Morgan Stanley analüütikud kärpisid Nokia aktsia 2005. aasta kasumiprognoosi 0,57 eurolt 0,52 euroni. Aktsia alustas päeva ligi protsendise langusega (11,63 eurol), kuid oli keskpäevaks taas tõusnud eilse sulgemishinna (11,74 euroni) tasemeni.
Nokia aktsia hinnatrend on viimaste kuudega pidevalt paranenud. Eilne sulgemishind tähendas aktsiale parimat sulgemistaset pärast 5. juulit.

Maailma suurimal tuulegeneraatorite tootjal Vestas Windil pole seevastu nii kergelt pääsenud. Deutsche Bank kärpis aktsia reitingu ?hoia? pealt ?müü? peale ning oli keskpäevaks vedanud aktsia 84,75 Taani kroonini ehk 5,3% miinusesse.
Samas tuli ka uudis, et ettevõtte suurim konkurent General Electric võitis Quebecis 660 generaatori suuruse tellimuse. Tegemist on suurima lepinguga mis tuulegeneraatorite tootjad on läbi ajaloo saanud.

Hästi on liikunud täna aga Soome metallitöötlusfirma Rautaruukki, mis teatas et sulgeb kulude vähendamiseks Soomes ja Rootsis ühe tehase. Aktsia oli keskpäevaks tõusnud 3,9% tasemeni 8,36 eurot.

Euroopa börsid elavad uudisteagentuur Bloomberg andmeil täna taas tõusva naftahinna kütkeis, vedades naftatootjate aktsiaid kõrgemale.
New Yorgi kaubabörsil toimunud järelkauplemisel on naftabarreli hind tõusnud taas üle 50 dollari barrelist. Turul kardetakse, et Mehhiko lahes prognoositust aeglasemini taastuv nafta tootmine võib kahandada USA nafta laovarusid.

Espanola de Petroleos SA aktsia on tõusnud 1,2% ja BP aktsia 1,4%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing