EPL: Uuest aastast tõstavad suurprügilad hinda

12. oktoober 2004, 08:01

Elanikele tähendab Väätsa ja Tallinna prügila otsus jäätmeveohinna tõusu 15?20%.

Järvamaal asuva Väätsa prügila nõukogu otsustas reedesel koosolekul, et alates tuleva aasta 1. jaanuarist tõuseb vastuvõetavate olmejäätmete hind viiendiku võrra, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui praegu on jäätmete vastuvõtuhind käibemaksuta 350 krooni tonn, siis uuest aastast tõuseb see 420 kroonini,? selgitas uut hinnakujundust ASi Väätsa Prügila juhataja Aivar Lõhmus.

?Esiteks, vastavalt jäätmeseadusele tõusevad jäätmetasud meie jaoks praeguselt 4 kroonilt tonni kohta 30 kroonini. Teiseks pole me oma hinda muutnud 2003. aastast saati, samas aga on kõik kulutused suurenenud. Ja kolmandaks, seni pole me hinna sisse arvestanud seadusega ette nähtud kohustuslikku sulgemise ja seirefondi akumuleeritavat raha,? ütles Lõhmus.

Soovist uuest aastast olmejäätmete ladestushinda tõsta teatas ka Tallinna linnale ja kontsernile Cleanaway kuuluv Tallinna Prügila AS. Tallinna linnavalitsusele esitatud ettepanekuks on tõsta ladestushinda 430 kroonilt 550 kroonile tonni eest ehk 28 protsenti. ?Hind tõuseb vaid neil olmejäätmetel, mis tuleb ladustada. Kõigil neil jäätmetel, mida saab ümber töötada või uuesti kasutada, hinnad ei muutu või isegi alanevad,? selgitas juhatuse liige Allan Pohlak.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing