Silmeti ostnud ?veitsi firma on kattevarjuks Vene kapitaile

03. jaanuar 2006, 12:59

Silmeti aktsiate kontrollpaki ostnud ?veitsi firma Zimal SA juhid on vene ärimehed Mihhail Nikolajev ja Jevgeni Krasjakov.

Kuigi Tiit Vähi ei soostunud eile Silmeti uute aktsiate kontrollpakki omavate aktsionäride tausta avaldama, selgus täna, et ?veitsi firma Zimal SA juhid on vene ärimehed Mihhail Nikolajev ja Jevgeni Krasjakov, kelle juhtimise all on ka Lausannes (Pully) asuva väetiste müügiga tegeleva firma Agrifert.

Täpsustamist vajab ka Vähi eilne väide, et Zimal SA kontrollib läbi Venemaa valdusfirma Mineral Group enamusaktsionärina Solikamski magneesiumitehast.

Tegelikult kuulub kontroll Solikamski magneesiumitehase üle põhiliselt mineraalväetiste tootmisega tegelevale Silvinit grupile, mille omanik on Pjotr Kondrashev, kes oli majandusajakirja 'Finans' möödunud aasta Vene miljardäride nimekirjas 155 kohal.

Permi oblastis asuv Solikamski tehas on Silvinit grupi tööstuse baas. Oblasti kuberneriks valiti detsembris 2000 a. Juri Trutnev, kelle president Putin nimetas mais 2004 a. Vene loodusvarade ministriks. Putiniga maadlussaalis ühiseid võitluskunste viljelevat Trutnevit peetakse Venemaa presidendi võimalikuks mantlipärijaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing