BRS lõpetab ühiste kavatsuste protokolli riigiga

06. veebruar 2006, 13:23

BRS teatas, et lõpetab ühiste kavatsuste protokolli riigiga ning jätkab Eesti Raudtee aktsiate müügi osas läbirääkimisi kõigi pakkujatega võrdsetel tingimustel.

Alates reedest, 3. veebruarist on Baltic Rail Service"il (BRS) õigus lõpetada majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga sõlmitud ühiste kavatsuste protokolli Eesti Raudtee aktsiate müügiks, teatas BRS suhtekorraldusfirma vahendusel. Vastavalt nimetatud protokollile pidi valitsus selleks ajaks edastama BRSile oma otsuse Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate ostu kohta, milles pidi sisalduma riigipoolne nõustumus raudtee osaluse ostuks ning nägemus hinnast.

6. veebruari seisuga pole valitsus BRSile oma otsust edastanud ega pole palunud ka protokolli pikendamist, seetõttu otsustas ettevõte ühiste kavatsuste protokolli lõpetada. Vastavalt protokollile kohustus BRS läbirääkimiste ajal oma osalust Eesti Raudtees teistele pakkujatele mitte võõrandama. Ühiste kavatsuste protokoll ei seadnud samas muid olulisi tingimusi ning lubas BRSil samaaegselt läbi rääkida ka teiste pakkujatega.

BRS jätkab Eesti Raudtee aktsiate müügi osas läbirääkimisi kõigi pakkujatega võrdsetel tingimustel ning on valmis pidama edasisi läbirääkimisi ka riigiga. Reedeõhtuse seisuga on oma huvi BRSi kaudu Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate ostmiseks kinnitanud 5 erinevat rahvusvahelist investorit. Eesti Raudtee osaluse vastu huvi tundvate ettevõtete nimed avaldatakse vastavalt rahvusvahelistele tavadele sellest hetkest, kui läbirääkimised seda võimaldavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing