Saksamaal algas suurstreik

06. veebruar 2006, 11:42

Saksamaal Baden-Württembergi liidumaal algas täna avaliku sektori töötajate streik, mis võib kasvada viimase 14 aasta suurimaks tööseisakuks.

Streikijad protesteerivad valitsuse plaanide vastu pikendada töönädal 40tunniseks ilma selle eest lisa maksmata, vahendas etv24.ee Reutersi uudist. Praegu on avaliku sektori ametnike töönädala koormuseks 38,5 tundi.

Mõjuvõimsa ametiühingute liidu Verdi egiidi all alanud tööseisakus peatasid oma töö enam kui 10 000 haigla-, ujula-, lasteaiatöötajat ja prügivedajat. 'Me soovime kokkusaamist tööandjatega. Streik ei ole suunatud kodanike vastu,' kinnitas Alfred Wohlfahrt Verdi avalduses ühingu veebileheküljel.

Tööandjate esindaja ja Alam-Saksi liidumaa rahandusminister Hartmut Möllring ütles ajalehele Welt am Sonntag, et selline streik on meelevaldne ja tööandjate teated koondamistest pole midagi muud kui 'puhas statistika'.

Veel kuue liidumaa - Baierimaa, Alam-Saksimaa, Schleswig-Holsteini, Põhja-Rein-Vestfaali, Saarimaa ja Saksimaa - töötajad otsustavad sel nädalal hääletusel, kas korraldada samuti tööseisak järgmisel esmaspäeval. Kui ka need liidumaad otsustavad streikijatega ühineda võib sellest kasvada välja Saksamaa suurim tööseisak pärast 1992. aastat.

Streik algas vaid mõni päev enne Saksamaa suurima ametiühingu IG Metalli ja tööandjate kõige otsustavamat palgaläbirääkimiste vooru. IG Metall nõuab oma 3,4 miljonile töötajale 5protsendilist palgatõusu. Ettevõtted aga on nõus palkasid tõstma maksimaalselt 3 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing