Eesti hakkab kriminaalkuritegude uurimiseks USAga pangainfot vahetama

08. veebruar 2006, 09:36

Täna allkirjastavad justiitsminister Rein Lang ja USA suursaadik Eestis Aldona Z. Wos kokkuleppe, mis võimaldab kriminaaluurimise käigus pangainfot vahetada.

Justiitsministeeriumi teatel saavad allkirja kaks lepet, millest üks on Eesti ja USA valitsuste vaheline väljaandmisleping ja teine sellega kaasnev akt vastastikuse õigusliku abi osutamiseks kriminaalasjades.

Uus väljaandmisleping asendab seni kehtiva 1923. aasta väljaandmislepingu ning vastastikuse õigusabi akt on uus redaktsioon 1998. aastal sõlmitud samasisulisest aktist. Uued dokumendid kaasajastavad väljaandmismenetlust ning riikidevahelist koostööd kurjategijate vastutusele võtmisel.

'Eesti ja USA vahel sõlmitavad, tänaseid nõudmisi ja olusid arvestavad õiguslikud lepingud on oluline samm kriminaalasju puudutava koostöö arendamisel,' kommenteeris Lang. 'Väljaandmisleping muudab väljaandmismenetluse kiiremaks ja paindlikumaks. Täiendatava vastastikuse õigusabi lepingu olulisus on selles, et võimaldab õigusabitaotlusi edastada edaspidi kaasaegsete sidevahendite abil, korraldada ülekuulamisi videokonverentside teel, saada vastastikust õigusabi ka pangainformatsiooni kohta, samuti moodustada ühiseid uurimisrühmi.'

'Nende kahe leppe allkirjastamine on järjekordne tõestus USA ja Eesti suurepärastest suhetest ning meie kahe riigi soovist aidata teineteisel efektiivselt võidelda kriminaalse tegevuse vastu,' lisas USA suursaadik Eestis Aldona Z. Wos.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing