Eesti Energia kolis Mustamäele

23. mai 2006, 11:44

Tänaseks on lõppenud Eesti Energia kesklinnas paiknenud üksuste kolimine Mustamäele, Kadaka teel valminud uude kontori- ja teenindushoonesse.

Kesklinnas jääb endiselt avatuks Eesti Energia klienditeenindusbüroo Gonsiori tänaval, teatas Eesti Energia.

Mustamäele teiste Eesti Energia üksuste juurde ehitatud uude hoonesse kolisid Teenindus, Jaotusvõrgu keskus ja Tallinn-Harju võrguehituse sektor ning elektrivõrke projekteeriv tütarfirma Elpec.

Ehituse laiendusena renoveeritakse ka kasutusel olnud kõrvalmaja Jaotusvõrgu Tallinn-Harju piirkonna tarbeks. Vabanenud mittevajalikud pinnad kesklinnas on Eesti Energia poolt müüdud.

Uue hoone ülalpidamiskulud on madalamad, planeeritav kokkuhoid kommunaalkuludelt on aastas ligi 1 miljon krooni. Valmiva hoone ühe ruutmeetri hind on 10 500 krooni, mis on Tallinna kesklinna kontoripinnaga võrreldes oluliselt soodsam.

Kadaka teel paiknevas uues hoones on klientidele alates sellest nädalast avatud äriklientide teenindus, liitumiste teenindus ning võlaosakond. Ehitus- ja elektriprojektide, detail- ning üldplaneeringute ja suurte veoste kooskõlastamise valdkond jääb endiselt aadressile Kadaka 61 senistesse Jaotusvõrgu Tallinn-Harju piirkonna ruumidesse. Antud teenus kolib oma uutesse ruumidesse eesoleval talvel.

Hoone valmimisega viis Eesti Energia ellu pikaajalise plaani koondada oma büroopinnad kesklinnast Mustamäele. Antud plaani esimene samm oli Eesti Energia peakontori kolimine Estonia puiesteelt Mustamäele, Laki tänavale 2000. aastal.

Peale uue ehituse valmimist moodustub Kadaka ja Laki tänava vahelisel alal n-ö Energialinnak, kuhu on koondatud kõik pealinnas asuvad Eesti Energia kontoripinnad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing