Siseminister peab kriminaaltulu vastase võitluse prioriteediks sõda piraatlusega

01. juuni 2006, 12:44

Siseminister Kalle Laanet rõhutas Eesti Äritarkvara Liidu foorumil, et politsei üheks prioriteediks kriminaaltulu vastases võitluses on sõda piraatlusega.

Laanet tõdes foorumi korraldajate teatel, et kuigi Eesti on 10 aasta jooksul teinud autorikaitse seisukohalt edusamme, on piraatlus endiselt probleem. ?Võitluses piraatlusega on oluliseks märksõnaks koostöö,? lisas Laanet.

Eesti Äritarkvara Liidu rahvusvahelise partneri BSA juriidiline nõustaja Kaido Uduste selgitas foorumil, mis on piraattarkvara 54 protsendilise osakaalu põhjuseks Eestis.

?Suurimateks muredeks on praegu arvutikasutajate vähene teadlikkus programmide õigest kasutamisest, hoolimatu suhtumine ja sageli ka tahtlik seaduste rikkumine,? reastas Uduste olulisemad probleemid. Teiste põhjustena nimetas Uduste veel ära majanduslikud ja sotsiaalseid tegurid ning ebaseadusliku tarkvara kerge kättesaadavuse.

Foorum korraldati seoses eelmisel nädalal avaldatud rahvusvahelise uuringufirma IDC ja Eesti Äritarkvara Liidu tellitud uuringutega. IDC uuringu andmetel on Eestis ebaseadusliku tarkvara osakaal 54%, millega Eesti on üks levinuma tarkvarapiraatlusega riik Euroopa Liidus. EL keskmine piraattarkvara osakaal on 36%.

EÄLi tellitud ning ES Turu-uuringute ASi poolt Eesti elanike seas läbi viidud küsitluse andmetel kinnitas 48% vastajatest, et nende koduarvutis on ainult seaduslik tarkvara. Sama väitis 49% tööarvuti kasutajatest. Samas on suur inimeste osakaal, kes ei tea, kas nad kasutavad ebaseaduslikku tarkvara või piraatprogramme. Koduarvuti kasutajatest oli selliseid vastajaid 19% ja tööarvuti kasutajatest 43%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing