Ilm soosib Ida-Virumaa suurpõlengu kustutamist

18. juuli 2006, 13:39

Öine jahedus ja tuulevaikus on aidanud kustutustöid Agusalu metsapõlengualal, mis jääb hinnanguliselt 700 ja 1000 hektari vahele, vahendab ETV24.

Hommikune vaatluslend ei tuvastanud enam lahtise leegiga põlevaid tulekoldeid. Seniselt kaitsetaktikalt on mindud üle kustutusrünnakutele ning osades töösektorites on jõutud juba järelkustutustööde faasi, teatas päästeamet.

Päästjad jäävad siiski ettevaatlikuks. Päästeameti pressiesindaja Beata Perens ütles, et pärastlõunal võib oodata tuule valjenemist, mis raskendaks oluliselt kustutustöid. Põhjust muretsemiseks annab tuuline ilm Põhja-Eestis, mis pole riigi tuulevaiksesse idaossa jõudnud.

Päästetööde juhi Alo Tammsalu sõnul rakendati öösel kustutustöödele kogu võimalik ressurss ning saavutati olulist edu ida- ja põhjasektoris, kus osades töölõikudes on jõutud juba järelkustutustöödeni.

Põlenguala lõunasektoris on hõõguvaid tulekoldeid hinnanguliselt kolmel ruutkilomeetril ning nende kustutamiseks on loodud uusi töölõike ning paigaldatud täiendavaid voolikuliine.

Tammsalu hinnangul on viimastel päevadel väga suur abi olnud helikopteritest, mis on kustutanud kõige aktiivsemalt põlevaid ja kõige raskemini ligipääsetavaid lõike põlenguala lõunasektoris.

Kagusektoris töötab alates esmaspäevast Soome päästemeeskonna üksus. Nii öösel kui päeval on kustutustöödega hõivatud enam kui sada inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing