Kolmveerand elanikkonnast soovib näha rohelist erakonda

02. august 2006, 11:05

Rohelise Erakonna Algatusgrupi tellimusel viis Saar Poll läbi küsitluse, mille tulemusel selgus, et kolmveerand elanikkonnast ootab rohelist erakonda.

Erakonna algatusgrupp vahendas, et 30,7% vastanuist pidas rohelist erakonda väga vajalikuks ja 44,1% küllaltki vajalikuks. 13,2% küsitletuist ei omanud selget arvamust ses asjas ja 2,4% pidas sellist erakonda ebavajalikuks.

Küsitletutest hääletaks Riigikogu valimistel kindlasti rohelise erakonna poolt 15,5%. 31,2% ütlesid, et hääletaksid pigem roheliste poolt, sama palju inimesi ei osanud oma valimiseelistuste kohta midagi öelda. Vaid 8,5% küsitletuist ei hääletaks roheliste poolt.

Rohelise Erakonna Algatusgrupi juhatuse liige Marek Strandberg kommenteeris, et loomulikult pole tegemist valmistulemustega, kuid valijaskonna selge huvi keskkonnahoidliku poliitika suhtes on nähtav.

Algatusgrupi juhatuse liikme Toomas Trapido sõnul peab loodav erakond oma eesmärgiks eelkõige koostöö ja ühistegevuse soosimist ühiskonnas ning säästlike tehnoloogiate võimalikult kiiret juurutamist Eestis.

“Pidevale konkureerimisvajadusele rõhumine tekitab põhjendamatuid närvi- ja rahakulutusi ning on lõpeks ka sotsiaalse stressi üheks allikaks,' ütles Trapido. 'Mitte, et konkurents oleks millegi poolest halb nähtus, kuid koostööd ja ühistegevust toetamata ning praktiseerimata kurnab märkimisväärselt ühiskonda pidev võistlus kõigi ja kõige vahel.'

Tänaseks on Rohelise Erakonna Algatusgrupis ligi 250 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing