Art Kuum: Laheranna lepingu tingimusi pole muudetud

Koit Brinkmann 26. mai 2011, 00:00

"Kes on need Jõelähtme vallavolikogu liikmed, kelle arvates on 85 hektari maa eest jupike kõnniteed vastu saada igati hea tehing?" koputas Kuum enne volikogu istungit volinike südametunnistusele.

Üle-eelmisel nädalal küttis vallas kirgi kinnisvaraarendajatele Sulo Nigulile, Madis Habakukele, Arle Mölderile ja Jens Haugile kuuluva OÜ Jõelähtme Arendusgrupp ning vallavalitsuse vahel kokku lepitud kinnistute ostu-müügilepingu muudatused. Need muudatused peab kinnitama volikogu.

Eelmisel volikogu istungil jõuti aruteluga punkti, kus volikogu otsustas teha vallavalitsusele ülesandeks jätkata läbirääkimisi arendajaga vallale soodsamate lepingutingimuste saavutamiseks.

Kuuma sõnul on vald saatnud arendajale kirja, kuid arendajaga pole kohtutud ja volikogule esitatud eelnõu on täpselt sama sisuga nagu eelmisel istungil.

Volikogu istungi päevakorras on täna ka volikogu esimehe umbusaldamine. Umbusaldusavalduses süüdistatakse Kuuma valetamises.

"Tegemist on alusetu laimuga ja umbusaldamise tegelik põhjus on see, et jätsin Laheranna küsimuse mittenõuetekohase ettevalmistuse tõttu aprillikuise istungi päevakorrast välja ning mais toimunud istungil juhtisin volikogu esimehena arutelu sellesse punkti, et eelnõu jäigi vastu võtmata ja selle asemel anti vallavalitsusele ülesanne läbirääkimisi jätkata," selgitas Kuum.

Nigulil ja tema partneritel ostsid kümme aastat tagasi Jõelähtme vallalt 11,9 miljoni krooniga 85 hektari suuruse maatüki, 9,5 miljonit krooni tuli tasuda 2011. aasta detsembris. Jõelähtme vald pidi kehtestama detailplaneeringu, aga jäi sellega hätta. Volikogu heakskiitu ootava kokkuleppe järgi loobub vald 9,5 miljonist kroonist, kuid tasaarveldab selle arendaja poolt tema enda kinnistutele rajatava kergliiklustee maksumusega. Lisaks katab arendaja Neeme küla ja Laheranna arenduse vahelise reoveekanalisatsiooni kulud ning korvab Neeme küla lasteaed-algkooli detailplaneeringu ja projekteerimise kulud 500 000 krooni ulatuses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing