Indrek Kald • 18. detsember 2013 kell 11:50

Tallinn plaanib suurkoondamist

Tallinna linnavalitsus plaanib koondada 10-15 protsenti töötajatest, et allesjäävaile paremat palka maksta.

Linnavalitsus moodustas ajutise komisjoni ametiasutuste koosseisude optimeerimiseks ja palgakorralduse muutmiseks. "Komisjoni tegevuse eesmärgiks on vaadata läbi linna ametiasutuste koosseisud ning teha ettepanekud töö efektiivsemaks muutmise läbi eelduse loomiseks isikkoosseisude vähendamiseks," ütles komisjoni esimeheks kinnitatud abilinnapea Taavi Aas.

"Selle arvelt saame aga allesjäävale isikkoosseisule tagada palgatõusu 10-15%," lisas ta Raepressi teatel.

Aas nentis, et Tallinna linna ametiasutuste teenistujate palk tõusis viimati 2009. aastal, samas on majandussurutise tingimustes tunduvalt vähendatud lisatasude ja tulemustasu maksmise võimalusi ning kaotati ka seni kuupalga ulatuses makstud puhkusetoetus.

"Seeläbi tegelikkuses linna teenistujate keskmine sissetulek mitte ei suurenenud, vaid vähenes," ütles Aas. "Kolme viimase aastaga on palgalõhe linna juhtivtöötajate ja erialaspetsialistide kahjuks üldisel palgaturul veelgi suurenenud," lisas ta.

Aasa sõnul on üldisel palgaturul ja riigisektoris toimuvaid palgamuutusi arvestades linna ametiasutustel üha raskem uusi keskastme juhte ja erialaspetsialiste värvata.

"Kvaliteetse tööjõu säilitamiseks on vaja hoida linna ametiasutuste juhtivtöötajate ja erialaspetsialistide palgad üldisel palgaturul konkurentsivõimelisel tasemel," rõhutas Aas. "Selleks asume välja töötama ettepanekuid ametiasutuste töö tõhustamiseks ja seeläbi koosseisude optimeerimiseks 10-15% ulatuses," kinnitas ta.

Ajutine komisjon esitab ettepanekud linna palgakorralduse muutmiseks ja linna teenistujate töötasude korrigeerimiseks keskmiselt 10-15% ulatuses linnavalitsusele 15. maiks.

"Eesmärgiks on viia töötasud konkurentsivõimelisemale tasemele, tagada töötasude vastavus nii ametikoha töö sisu, töökoormuse ja vastutuse ulatusega kui ka vastava ametikoha keskmise töötasuga üldisel palgaturul," lisas Aas.

Hetkel kuum