Mait Kraun • 7. september 2016 kell 20:51

Börs: aktsiaindeksite kauplemisvahemik rekordiliselt kitsas

New Yorgi börs.  Foto: Bloomberg

USA aktsiaturud püsisid rekordite lähedal, dollar kallines ning USA majandusandmed on olnud kehvad. Apple tuli börsipäeva lõpus välja aga uute toodetega, vahendab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks lõpetas päeva sisuliselt samal tasemel ja dollar kallines esmakordselt kolme päeva jooksul. Nafta jõudis viimase nädala kõrgeima tasemeni, sest OPECi ja Venemaa kommentaarid tekitasid spekulatsioone, et turu stabiliseerimiseks võidakse midagi ette võtta.

Kauplejate hinnangul on tõenäosus, et Föderaalreserv septembris intresse tõstab, langenud 20 protsendini, selgub Bloombergi kogutud andmetest. USA majanduskasv oli tõenäoliselt juulis ja augustis tagasihoidlik – tööturg küll paranes, aga palgad ja hinnad ei taha tõusta. Viimastel nädalatel on majandusandmed olnud kehvad.

„Viimase nädala jooksul välja tulnud majandusandmed on olnud alla ootuste,“ ütles investeerimisfirma Greenwood Capital Associatesi investeeringute juht Walter Todd. „Natuke aega tagasi hakati uskuma, et Föderaalreserv võib intresse tõsta juba septembris. Nüüd oleme aga samas punktis tagasi – kardetakse, et intresse ei tõsteta sellel aastal kordagi.“

S&P 500 indeks langes vähem kui 0,1 protsenti. Indeks on viimase 39 päeva jooksul kaubelnud 1,5 protsendi sees, mis on sellise perioodi ajaloo kitsaim kauplemisvahemik. Juba 42 kauplemispäeva pole indeks liikunud ühe päevaga kummalegi poole üle 1 protsendi. Viimati juhtus nii 2014. aastal.

Täna toimus ka Apple'i aasta tähtsündmus, kus avalikustati uus iPhone ja Apple Watch nutikell.

Dollar kallines 0,1 protsenti, eile odavnes valuuta lausa 1 protsendi, mis on viimase kuu suurim langus. WTI toornafta hind tõusis 2,9 protsenti 46,12 dollarini barrelist. Brent lisas 2,7 protsenti ja lõpetas päeva 48,52 dollaril. Kuld langes veidi ja unts maksab 1344 dollarit.

Hetkel kuum