Jaga lugu:

Börs: tehnoloogia tõmbas kaasa

New Yorgi börs (NYSE)  Foto: EPA

Maikuu esimesel päeval muutsid kauplejad ettevaatlikuks USA föderaalreservi äsja alanud kahepäevane kohtumine ning Apple'i õige pea saabuvad majandustulemused. Jõudu andis Ühendriikide börsidele aga eelkõige tehnoloogiasektor.

Dow Jonesi tööstuskeskmine langes 0,27%, 24 099 punktini. Nasdaq Composite hüppas tehnoloogiaaktsiate toel samas lausa 0,91% kõrgemale, jõudes lõpuks 7130 punktini. S&P 500 tõusis 0,25%, 2654 punktini.

Teisipäeval kogunesid USA keskpanga Föderaalse Avatud Turu Komitee liikmed taaskordsele kahepäevasele kohtumisele. Majandusteadlaste koondprognoosi järgi peaks keskpanga baasintressimäärade tõstmise otsus saabuma alles juunis toimuvalt kohtumiselt, kuid sellegipoolest valmistuvad börsid pinevalt ka komitee homseks avalduseks.

Samal ajal andis aktsiaturgudele kindlasti julgust Valge Maja otsus lükata Kanadast, Euroopa Liidust ja Mehhikost saabuva terase ja alumiiniumi tollide jõustumine ühe kuu võrra edasi, 1. juunile, et anda pooltele rohkem aega läbirääkimisteks. Brasiilia, Argentiina ja Austraaliaga on Trumpi administratsioon juba kokkuleppele jõudnud ning pääsevad seega metallitariifidest.

Rohkelt tähelepanu pöörati mai esimesel päeval kahtlemata Apple'ile (+2,32%), mis avaldab oma esimese kvartali kasuminumbrid õige varsti pärast turgude sulgumist. Üldiselt on vaatlejate ootused kõrged, kuid mõnede analüütikute hinnangul annavad Apple'i tootmispartnerite hiljutised majandustulemused märku sellest, et nõudlus iPhone X nutitelefonide järgi on selgelt kahanenud.

Lisaks Apple'i kallinemisele ärgitasid tehnoloogiasektori tõusu ka Alphabet (+2,18%) ja Microsoft (+1,58%) ning kiibitootja AMD (+2,30%).

Dow Jonesi indeksi kolmanda languspäeva üks põhjustaja oli Boeing (-1,21%), mis andis sedapuhku teada soovist soetada lennukite masinaosade tootja KLX (-8,60%). Plaan pole investoritele just meeltmööda, sest see suurendaks Boeingu võlakoormat tervelt miljardi dollari võrra.

Jaga lugu:
Hetkel kuum