Indrek Mäe • 29. mai 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Itaalia kaos kandus väärtpaberiturgudele

Itaalia võib euro ohtu seada.
Itaalia võib euro ohtu seada.  Foto: Panthermedia

Erakorralisteks parlamendivalimisteks valmistuvas ning märtsist valitsuseta Itaalias kasvab poliitiline ebastabiilsus, mis raputab nii eurot kui ka kogu maailma väärtpaberiturgusid.

Nii kukub Itaalia börs juba neljandat päeva järjest, seda hoolimata uudisest, et president Sergio Mattarella otsustas nimetada ajutiseks peaministriks majandusteadlase Carlo Cottarelli, kelle moodustatav valitsus koosneb tõenäoliselt tehnokraatidest.

Samuti mõjutavad Itaalia poliitilised arengud Euroopa ja USA aktsiaturge. Nii olid lõunase seisuga kõik suuremad Euroopa börsiindeksid ehk inglaste FTSE 100, sakslaste DAX, prantslaste CAC 40 ja Euroopa börsiindeks Stoxx 600 vastavalt 1,18; 1,2; 1,17 ja 1,24 protsendiga punases. USA turgudele ennustavad miinust futuurid, mis on samuti üle poole protsendi oma väärtusest kaotanud. Kõige rohkem on aga täna oodatult miinuses Itaalia enda börsiindeks FTSE MIB, 2,87 protsendi võrra.

Turge häirivad üha süvenevad spekulatsioonid, et Itaalia võib eurotsoonist lahkuda. Seda ohtu üritas president küll maandada, vetostades euroskeptilise Paolo Savona saamise rahandusministriks. „Ebamäärasus tekitaks Itaalia investorites hirmu ning peletaks eemale välisinvestoreid,“ põhjendas Mattarella vetot.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt