Äripäev • 14. juuni 2018 kell 5:31

EfTEN plaanib uut aktsiaemissiooni

Viljar Arakas, EfTEN Capitali juhatuse esimees.  Foto: Andras Kralla

Seni EfTEN Real Estate Fund III poolt börsilt kaasatud raha on leidnud rakendust ja fond kavatseb enne aasta lõppu tulla turule uue aktsiaemissiooniga.

EfTEN Real Estate Fund III AS plaanib 2018. aasta neljandas kvartalis korraldada uue aktsiate emissiooni, mille käigus emiteeritavad uued aktsiad annavad õiguse saada dividendi alates 2019 majandusaasta eest.

"Käesolevaks ajaks on EfTEN Real Estate Fund III AS investeerinud kogu senini kaasatud omakapitali, 34,6 miljonit eurot, välja arvatud 1,1 miljonit eurot, mis on suunatud Hortese Tähesaju aianduskeskuse rajamiseks. Nagu fondi viimased tehingud näitavad, on hoolimata Balti ärikinnisvaraturu kõrgest hinnatasemest võimalik leida häid riski ja tulu suhtega investeerimisobjekte, mis sobivad fondi investeerimisstrateegiaga," ütles fondi juhatuse liige Viljar Arakas börsiteate vahendusel.

 

Aktsiaemissionist saadavaid vahendeid plaanib fond kasutada edasise investeerimistegevuse finantseerimiseks, milles juhindutakse jätkuvalt oportunistlikust ja väärtust lisavast investeerimisstrateegiast ning seda ei muudeta.

Fondivalitseja ei ole veel esitanud finantsinspektsioonile taotlust uue prospekti registreerimiseks ning täpne emissiooni maht ja muud olulised tingimused, sh kellele aktsiaid pakutakse, selguvad hiljemalt 2018. aasta oktoobris. Aktsiakapitali suurendamiseks kutsub fond kokku erakorralise aktsionäride üldkoosoleku.

Hetkel kuum