Mait Kraun • 17. juuli 2018 kell 19:05

Husqvarna aktsia vabalanguses

Husqvarna saag.  Foto: Scanpix/Panthermedia

Husqvarna aktsia kukkus täna Stockholmi börsil viimase 12 aasta kiireimas tempos, sest mootorsaagide ja muruniidukite tootja tulemused olid oodatust kehvemad, vahendab Bloomberg.

Aktsia kukkus 17,4 protsenti, 70,8 Rootsi kroonini. Ettevõtte turuväärtus on praegu veidi üle 40 miljardi dollari. Stoxx 600 Europe indeksis oli täna tegemist halvima aktsiaga.

Husqvarna teatas, et nende tegevuskasum langes teises kvartalis 3,8 protsenti, 1,93 miljardi kroonini (219 miljoni dollarini). See tulemus ei ületanud isegi pessimistlikumate analüütikute prognoose.

Ettevõte süüdistas müügi vähenemises Consumer Brands üksust. „Üksust mõjutasid negatiivselt toorainete hinnakasv ning USA jaeturu keeruline olukord,“ teatas ettevõte. Juhtkond plaanib nüüd üksust, mis moodustab müügitulust umbes viiendiku, restruktueerima hakata.

„Tahame hakata keskenduma kõrgema hinnaklassi toodetele ja teenustele, mis on seotud Husqvarna ja Gardena brändidega,“ teatas ettevõte. „Consumer Brands üksuse töö parandamiseks tehakse praegu otsustavaid samme.“

Ettevõte plaanib loobuda odavama hinnaklassiga toodete tootmisest – näiteks käsitsi veetavatest muruniidukitest ning aiatraktoritest.

Hetkel kuum