Äripäev • 11. september 2018 kell 9:14
Tesla Model X  Foto: SIPA/Scanpix

Tesla loobub kahest värvist

Tesla juht Elon Musk teatas, et elektriautode tootmise lihtsustamiseks loobub autotootja kahe värvi kasutamisest, vahendab Bloomberg.

Varasemalt võis Teslat endale tellida seitsmes erinevas värvitoonis. Nüüd jäävad neist kaks, Obsidian Black and Metallic Silver standardtootmisest kõrvale. Mõistagi saab neis värvides neljarattalist endale tellida, ent selle eest peab lisatasu maksma. Seega saab nüüd Teslat osta Deep Blue Metallic, Midnight Silver Metallic, Pearl White Multi-Coat, Red Multi-Coat ja Solid Black värvides.

Musk on viimastel nädalatel meedias silma jäänud pigem kahtlaste tegudega. Möödunud nädalal suitsetas ta otse-eetris kanepit. Varasemalt on ta kippunud lahmima aga Twitteris, olles tulnud välja järskude ja sageli solvavate väljaütlemistega.

Möödunud nädalal ilmunud blogipostituses ütles Musk, et Tesla toodab rohkem kui kaks korda enam autosid kui eelmises kvartalis. Samas ei täpsustanud, kas autode toodang peaks hüppeliselt tõusma kolmandas või neljandas kvartalis.

Teises kvartalis tootis Tesla 53 339 autot ning tarnis neist 40 740. Tesla on seni andnud kolmandaks kvartaliks prognoosi, et autotoodang jääb 50 000 ja 55 000 neljarattalise vahele.

Hetkel kuum