6. juuli 1997 kell 22:00

Võru valmistub tulevärgiks

Tamula järve kaldal asuvasse Kreutzwaldi parki ja selle naabrusse järve kaldal peab kontserdi ajaks mahtuma vähemalt 11 000 pealtvaatajat. Selleks on park ümber projekteeritud. Projekti käivitajate, Eesti Kontserdi ja Võru linna- ning maavalitsuse korraldada on järvele esinemispaiga ehitamine. Ilutulestiku korraldab AS Ruf.

«Vanad ja haiged puud on maha võetud ja istutatud uued,» ütles Võru linnaarhitekt Ülle Luuk. Pargis vahetatakse välja pingid ja seal asuv kõlakoda restaureeritakse ennesõjaaegsel kujul.

«Linna eelarvest kulub pargi korrastamisele ligi 400 000 krooni,» ütles Võru linnapea Harri Treial, kelle sõnul on põhitööd seal tehtud.

Seoses grandioosse muusikasündmusega restaureeritakse ka Võru peatänav. Jüri tänava uuendamine ja selle aluse soojatorustiku remont neelab üle 3 miljoni krooni. Linnapea sõnul võtab linnavalitsus volikogu loal nendeks töödeks pangalaenu.

Probleeme tuleb liiklemise ja eeskätt parkimisega. «Võrus on palju ühesuunalisi tänavaid, mille serva saab parkida, aga loomulikult võtab liikluspolitsei kasutusele vähegi mõeldavad võimalused,» märkis Treial. Tänaseks on kontserdi istekohad välja müüdud ja seisupileteidki raske hankida, nii et Võrus on 23. augustil oodata tõsiseid liiklusummikuid.

Rahanappus sunnib ilmselt tulevasse aastasse jätma Võru-Kubijale uue laululava ehitamise. «Loodan, et kommunikatsioonid ja 0-variandi saame valmis tänavu,» ütles Treial. Tema sõnul kulub Võru-Kubijale ligi 10 mln kr, aga nii palju pole riiklikust investeerimisprogrammist tänavu Võrule eraldatud.

«Laululava tiibadele tuleb 30kohaline majutusosa,» märkis Ülle Luuk. Linnaarhitekti sõnul on laululaval kavas korraldada ka spordi- ja muid üritusi, et seal aasta ringi tegevust oleks.

Hetkel kuum