2. aprill 1998 kell 22:00

Linnapea tulevik kahtluse all

Tallinna linnavolikogu nõunik Toomas Vitsut ütles, et tema andmetel kirjutas linnapea Ivi Eenmaa pärast esimest kohtumist Roosikrantsi residentsis valmis lahkumisavalduse ja esitas selle Koonderakonna esimehele Mart Siimannile, kui erakond ei olnud nõus avaldama umbusaldust volikogu esimehele Edgar Savisaarele ja kolmele keskerakondlasest abilinnapeale. «Nüüd sõltub kõik sellest, kas Siimann laseb lahkumisavalduse käiku või mitte,» ütles Vitsut. Kui Ivi Eenmaa ise tagasi ei astu, avaldatakse tõenäoliselt kahe nädala pärast Eenmaale umbusaldust.

Eilsel volikogu istungil ei rahuldatud abilinnapea Mait Metsamaa lahkumisavaldust, mille ta esitas 30. märtsil. Tallinna põhimääruse kohaselt vabastab linnavalitsuse liikme ametist volikogu. Selleks, et istungi päevakorda selline punkt sisse panna, peab olema linnapea avaldus Metsamaa ametist vabastamise kohta.

Eilse istungi alguses võttis linnapea Ivi Eenmaa tagasi 30. märtsil esitatud otsuse muudatuste tegemiseks linnavalitsuse koosseisus.

«Olen väga üllatunud ja ma ei teadnud, et minu lahkumisavaldust ei rahuldatagi,» kommenteeris abilinnapea Mait Metsamaa otsuse tagasivõtmist. Samas lisas Metsamaa, et on oma otsuses kindel. «Kui linnapeaks jääb Ivi Eenmaa, lahkun abilinnapea kohalt, sest temaga ma enam koostööd ei tee,» ütles Metsamaa.

Vitsuti sõnul ei ole tõenäoliselt nõus Eenmaaga koostööd jätkama ka abilinnapead Peeter Kreitzberg ja Kalev Kallo, kuigi linnapea võib selleks uuesti soovi avaldada.

Hetkel kuum