Kodumajatehas kahekordistab käivet

15. aprill 1998, 00:00

Eelmisel nädalal sõlmis Kodumajatehase ASi juhatuse esimees Lembit Lump Norras lepingu, mille maht on suurem kui kogu ettevõtte eelmise aasta käive. Mullune käive oli 30, aga suurtehingu maksumus on 35,7 miljonit krooni.

Korterelamul on kolm elukorrust 63 korteriga. Hoone monteeritakse kokku 96 ruumelemendist, ütles Lump. Tema sõnul peab maja veel sel aastal katuse alla saama. Ruumelemendid ehk moodulid viiakse polaarjoonest 150 km põhja pool asuvasse Bod¸ linna meritsi.

Möödunud aasta novembris monteeris Kodumajatehase AS Norras 40 moodulist kokku 20 korteriga elumaja. Märtsis lisandus sellele teine samasugune. Tehingu maksumus oli pisut üle 18 miljoni krooni.

«Tõenäoliselt püstitame järgmise aasta kevadel nende kõrvale veel kolmandagi samasuguse,» ütles Lump. Tema sõnul on tehasel praegu tellimusi juba peaaegu terveks aastaks ette.

Juunis püstitatakse Berliini lähedale Kodumajatehase näidismaja ja sel aastal veel üheksa eramaja. «Majad on mõeldud noortele peredele Saksamaa ida poolel, meie Saksa partnerid on neist 14 juba ette maha müünud,» selgitas Lump. Tema sõnul paigaldatakse 1999. aastal Saksamaale vähemalt 50 Tartus valmistatud moodulmaja.

Saksa turule on end juba murdnud AS EMV. Möödunud aastal asutas EMV Hamburgis tütarfirma, mis ehitas Rostocki lähistel asuvasse elurajooni kaheksa individuaalmaja.

Kodumajatehase majade põhitüüp on 110 m² põrandapinnaga neljast ruumelemendist koosnev elamu, millele saab soovi korral lisada näiteks rõdu või midagi muud.

«Hea on seegi, et Saksamaale saame majade ruumelemendid viia laevaga,» märkis Lump. Tema sõnul saadetakse korraga ära 4--5 maja moodulid.

Kodumajatehas valmistas möödunud aastal Eestisse ülespanekuks 20 maja. Lump väitis, et suurte välistellimustega koduturg unarusse ei jää. Tema sõnul tahab Kodumajatehase AS tänavu esimese oma maja üles panna Soomes. Aktiivset huvi Eestis toodetavate moodulmajade vastu on üles näidanud ka mõned Taani tellijad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing