Leedu spekuleerib Hermisega

21. aprill 1998, 00:00

Riia börsil püsis kauplemiskäive ka esmaspäeval tagasihoidlikuna, ent aktsiate hinnad pigistasid päeva lõpuks välja väikese tõusu. Unibanka näitas santiimist tõusu, kuna eelmise nädala lemmik Komercbanka kaotas kuus santiimi. Ilmselt naudivad panga pikaajalised aktsionärid vaba kauplemise võimalust ning võtavad tublisti tõusnud hindadelt kasumit. Samas on tegu ikkagi atraktiivse aktsiaga ning kasumiprognoosi täitumine seaks tema p/e vaid 6 lähedale.

Ka Leedu börsil oli kauplemine suhteliselt rahulik. Ainsana näitas äärmiselt suurt käivet Hermis, mis pakub pangasõjaga seoses investoritele huvitavat spekulatsioonivõimalust. Vilniuse pank tõusis samuti, kuid käive jäi üsna tagasihoidlikuks. Pikemaks investeeringuks ei peeta aega Leedus sobivaks, sest paljud investorid ja maaklerid eeldavad aktsiahindade sügiseni jätkuvat madalseisu.

Vene aktsiate käive kahanes esmaspäeval drastiliselt. Aktsiate hinnad tugevnesid murdosaliselt, sest turule jäänud optimistide hulgas müügihuvi praktiliselt puudus ning turg oli jäänud põhiliselt maaklerite omavaheliste tehingute mängumaaks. Reedene hääletus duumas ei lahendanud poliitilist määramatust ning järgmisi spekulatsioone valimiste teemadel on oodata nädala teisel poolel, mil käive peaks mõnevõrra kasvama. Eeldusel, et meeleolu püsib positiivsena, peaks ka hinnad pisut tõusma.

Kommentaaris reedesele kauplemisele USA turul öeldi, et head aktsiad on praeguseks hetkeks juba peaaegu liiga head, halvad aktsiad pole aga oluliselt midagi teinud ning seetõttu on turgude tipptase üpris hapral alusel. Siiski on mõnevõrra tõusuruumi Nasdaqi tehnoloogiafirmadel, mis viimastel nädalatel on ülejäänud turuga võrreldes nõrgemini esinenud. See stsenaarium hakkaski tööle esmaspäeval -- Dow komponentidest võeti mõnuga kasumit ning suured summad liikusid Nasdaqile, viies seda üha rohkem rekordtasemele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing