Eesti Telefon reformib end konkurentsi eel

03. juuli 1998, 00:00

Juuni algul liitis Eesti Telefon seni eraldi teleteenuste, suurklientide ja arveldusosakonna üheks teleteenuste allüksuseks. Kliendid pidasid hindu kõrgeks ja teenindustaset madalaks, põhjendas ET juhatuse liige Valdo Kalm. Muutudes tehnikale orienteeritud firmast kliendikeskseks, soovib ET parandada oma monopolisti mainet ja valmistub aastal 2001 algavaks vabaks konkurentsiks siinsel sideturul.

1.juuni
Juunikuus olid Radiolinja võrgusisesed kõned poole hinnaga.

1.juuni
ASi Eesti Telefon kolm struktuuriüksust ? teleteenused, suurkliendid ja arveldusosakond ? liideti ühtseks klienditeeninduse ettevõtteks teleteenused.

1.juuni
Kaks Balti riikide suurimat arvutifirmat Microlink ja Astrodata kirjutasid alla ühinemislepingule. Algas vaidlus, kellele kuuluvad
Astrodata internetikliendid. Microlink Online soovis kliente omale, kuid nende ühendus toimis läbi Unineti võrgu.

3. juuni
Eesti Telefon avas Tallinnas Lasnamäel uue Siemensi tarnitud digitaaljaama, mille teeninduspiirkonda jääb peale Lasnamäe ka Ida-Harjumaa. Jaama lõppmaht on 60 000 abonenti ja 300 2Mb/s liidest. Projekti maksumus oli 15 miljonit krooni.

5. juuni
Q GSM alustas esimesena Eestis uue toote, lepinguta mobiiltelefoni müüki. Telefoni müüakse komplektis Q kõnekaardiga, kasutaja ei pea maksma liitumistasu ega kuumakse.

5. juuni
Internetikataloogi WWW Wärk haldav AS Meediamaa ja Unineti Andmeside AS kirjutasid alla lepingule, mille järgi alustab otsisüsteem tööd Unineti võrgus.

10. juuni
EMT valis oma ülekandevõrgu laiendamiseks Soome Nokia transmissioonisüsteemi. Selle abil ehitatakse Tallinna suure võimsusega ülekandevõrk. Laienduse esimene etapp võeti kasutusele mais. Võrk on tulevikus kergesti veelgi laiendatav nii teenuste, võimsuse kui ulatuse poolest.

12. juuni
Radiolinja käivitunud lühinumber 1919 võimaldab firma internetiühenduse paketiga Uninet Dial-Up liitunud klientidel helistada teenusepakkujale soodsa MeieHinnaga.

15. juuni
Eesti Telefoni ning politsei kokkuleppe kohaselt võttis Eesti Telefon oma numbrisüsteemi korrastamisel kasutusele uue politsei operatiivnumbri 110. Sellele tasuta lühinumbrile saab helistada ka mobiiltelefonidelt. Senine number 002 on kõigis maakondades kasutusel vähemalt septembrini.

19. juuni
Radiolinja võttis koostöös uudisteagentuuriga BNS kasutusele uued tasulised lühinumbrid. Numbril 1717 edastatakse valuutakursse ja numbril 1818 aktsiakursse.

20. juuni
Häkker murdis fikstelefonivõrgu kaudu sisse Radiolinja kliendiinfo automaatvastamissüsteemi ja muutis automaatvastajalt edastatava teksti teateks Radiolinja tegevuse lõpetamise kohta Eestis. Viga parandati mõne tunniga. Radiolinja pöördus asjaolude selgitamiseks ka majanduspolitseisse.

23. ja 24. juuni
Eesti Mobiiltelefonil olid võrgusisesed kõned jaanipäe- va ajal poole hinnaga.

25. juuni
Eestis jõudis müüki esimene kahesüsteemne GSM-mobiiltelefon Ericsson SH 888. Ainsana siinsetest sidefirmadest nii GSM 900 kui GSM 1800 võrgus opereeriv Eesti Mobiiltelefon käivitas uue 1800MHz võrgu Tallinna kesklinnas märtsis. GSM 1800 kahandab senise GSM 900 võrgu koormust. Oma kahesüsteemseid mobiiltelefone on tutvustanud ka Siemens ja Motorola, müügil neid pole.

30. juuni
Eesti Post alustas juunis uute postiindeksite järkjärgulist kasutuselevõttu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing