9. august 1998 kell 22:00

Aktsionärid andsid heakskiidu suurima ehitusfirma tekkele

Uus ehitusfirma FKSM läheb börsile hiljemalt järgmise aasta lõpus

«Tõenäoline on, et läheme börsile järgmisel aastal,» märkis Kogeri & Sumbergi Grupi juhataja Andres Koger. ASi FCM juht Tiit Kuuli märkis, et tema kindlat tärminit börsile mineku kohta ei ütleks. «Meil mõlemal on olnud see soov juba pikka aega,» nentis ta.

Kuuli sõnul on nii Koger & Sumberg kui ka FCM teinud aktsiaemissioone börsile minekuks, kuid seni pole õnneks läinud. «Oleme andnud ka lubadusi, et kohe-kohe läheme,» ütles ta. Kuuli sõnul tuleb kõigepealt ära oodata firmade ühinemise juriidiline lõpp, mis peaks kätte jõudma selle aasta lõpul.

Reedel kinnitasid Kogeri & Sumbergi Grupi aktsionärid ettevõtte uueks ärinimeks FKSM. «FKSMi tuletasime mõlema firma kaubamärkidest, oleks ju võinud leida ka päris uue nime, kuid meie arvates oli see variant mõistlikum,» rääkis Kuuli.

Reedel ja laupäeval peetud aktsionäride koosolekutel kinnitasid mõlema firma omanikud ühehäälselt heaks ettevõtete ühinemise. Valiti ka uus ettevõtte nõukogu, kuhu kuuluvad Tiit Kuuli, kellest saab ka nõukogu esimees, ning Tarmo Sumberg, Gerd Müller, Peep Aaviksoo ja Mati Polli. Uude juhatusse kuuluvad Andres Koger, Maido Kiviorg, Kaido Fridolin, Olev Moldau ning Maret Väljaots. Uuest firmast saavad mõlema firma aktsionärid 50 protsenti.

Firmade ühendamiseks emiteerib Kogeri & Sumbergi Grupp FCMi aktsionäridele ligi 1,5 mln uut aktsiat.

Tiit Kuuli ütles, et edasi hakkab toimuma firmade tegelik ühendamine. «Ootame äriregistri kannet, mis peaks tulema lähinädalatel, arvatavasti septembri alguseks,» lausus ta. Kuuli sõnul kooskõlastavad ettevõtted juba praegu oma majandustegevust. «Edasi algab uute allüksuste moodustamine, pikaajalisim ettevõtmine on bilansside ühendamine, mis jõuab aasta lõpuks lõpule,» sõnas ta. Kuuli rääkis, et FKSM hakkab toimima juba varem, kuid seda osade kaupa. «Juba täna üritame tegutseda ühtsena,» kinnitas ta.

Kogeri ja Sumbergi 1998. a esimese poole netokäive oli 209,1 miljonit ning kasum 4,5 miljonit krooni. FCMi käive oli 151,4 ning kasum 5,6 miljonit krooni. Ühinemise tulemusena tekib Eesti suurim ehitusfirma, mille käibeks ennustatakse sel aastal 900 mln krooni.

Hetkel kuum